Krúpa se vzdal dominance v Arca Capital | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Krúpa se vzdal dominance v Arca Capital

paj

Slovenský miliardář Pavol Krúpa se stahuje z vedoucí pozice v investiční skupině Arca Capital. Jeho rovnocenným partnerem se stane Rastislav Velič, který doposud vlastnil pětinový podíl. Krúpa bude mít v nové struktuře 30 procent, stejně jako Velič a spoluzakladatel Arcy Peter Krištofovič. Zbývající desetinu vlastní Henrich Kiš.

„Vnímám Veliče jako dlouholetého rovnocenného partnera. Jako původní vlastník a zakladatel skupiny mám zájem ohodnotit a motivovat své partnery a manažery, kteří se aktivně podílejí na řízení naší skupiny a přispívají k jejímu rozvoji a růstu,“ komentoval Krúpa přeskupení podílů na svém facebookovém profilu.

Do portfolia Arca Capital patří aktiva v hodnotě více než 1,4 miliardy eur. Více než zdvojnásobit ji může chystaná akvizice rakouského bankovního domu Wiener Privatbank. Potom by celková hodnota dosáhla až na 3,3 miliardy eur.

Skupina Arca Capital se ve svých investicích zaměřuje hlavně na střední Evropu, aktivní je ale i na Ukrajině. Právě Rastislav Velič by chtěl v budoucnu rozšířit působení skupiny i do východní Asie.

Pro můj byznys je jedno, kdo je prezidentem, říká spoluvlastník Arca Capital Velič
Peter Krištofovič: Až zkolabuje systém školství, chci být připraven. Založím univerzitu
Arca Capital se vydává na zelenou louku
Akciový mix podle Michala Semotana: Česká jistota a zahraniční luxus
Exministr Kuba se pouští do milionové investice u Českých Budějovic

Autor: paj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!