MasterCard zvýšil zisk o třetinu, překonal odhady trhu | E15.cz

MasterCard zvýšil zisk o třetinu, překonal odhady trhu

MasterCard
MasterCard
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost MasterCard, která provozuje stejnojmennou síť platebních karet, ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 33 procent na 608 milionů dolarů (asi 10,3 miliardy korun). To znamená lepší výsledek, než čekaly trhy. Čisté tržby se zvýšily o 22 procent na 1,7 miliardy dolarů (asi 28,9 miliardy korun).

Firma uvedla, že za růstem zisku je větší využívání platebních karet. Díky tomu se zisk na akcii zvýšil na 4,76 dolaru z 3,49 dolaru, kde byl před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že zisk na akcii vzroste na 4,23 dolaru a tržby jen na 1,55 miliardy dolarů.

Počet transakcí, které MasterCard ve čtvrtletí zpracoval, vzrostl asi o 17 procent. Zvýšila se četnost používání debetních i kreditních karet, a to v celém světě. U debetních karet nárůst přesáhl 22 procent. Akcie firmy na výsledky zareagovaly růstem skoro o pět procent a dostaly se nad 312 dolarů. Jsou tak v blízkosti ročního maxima.

Celkové provozní výdaje se zvýšily o trochu méně než tržby, a to o 20 procent na 782 milionů dolarů (asi 13,3 miliardy korun). Za růstem výdajů jsou hlavně vyšší osobní náklady související s akvizicemi. Firma registruje další růst aktivity na zahraničních trzích, kde generuje více než polovinu celkových tržeb.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.