Matka Raiffeisen Bank prošla restrukturalizací hladce, letos očekává zisk | E15.cz

Matka Raiffeisen Bank prošla restrukturalizací hladce, letos očekává zisk

Pobočka Raiffeisen Bank
Pobočka Raiffeisen Bank
• 
ZDROJ: Tomas Novak/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakouská společnost Raiffeisen Bank International (RBI) vytvořila za první tři čtvrtletí letošního roku konsolidovaný zisk 378 milionů eur (10,2 miliardy korun). To představuje meziroční nárůst o více než dvě třetiny pro firmu, která je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank.

V samotném třetím čtvrtletí RBI vydělala 90 milionů eur, ačkoli analytici v anketě agentury Reuters počítali se ztrátou 44 milionů eur. Čtvrtletní zisk nicméně prudce klesl z více než 200 milionů eur ve druhém kvartálu, zasáhly ho mimořádné náklady v Chorvatsku a Polsku.

„Vývoj v prvních devíti měsících roku byl lepší, než se očekávalo, a to navzdory rozsáhlým jednorázovým vlivům ve třetím čtvrtletí,“ uvedl šéf podniku Karl Sevelda. „Letošní náklady na restrukturalizaci budou nižší, než se původně předpokládalo. Proto jsme upravili výhled a očekáváme v celém roce 2015 malý konsolidovaný zisk. Obzvlášť mě těší dobré výsledky ve střední Evropě,“ dodal.

Česká Raiffeisenbank dnes oznámila, že její čistý zisk za tři čtvrtletí meziročně stoupl o 22 procent na 1,96 miliardy korun. Raiffeisenbank je pátou největší bankou v České republice, bankovní služby v tuzemsku poskytuje od roku 1993.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah