mBank v loňském roce mírně navýšila zisk, vydělala osm miliard | E15.cz

mBank v loňském roce mírně navýšila zisk, vydělala osm miliard

mBank
mBank
• 
ZDROJ: piotr ilowiecki, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk polské bankovní společnosti mBank, která působí i v České republice, zůstal ve čtvrtém čtvrtletí beze změny na 309,5 milionu zlotých (1,9 miliardy korun). Překonal však očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 283 milionů zlotých. Za celý rok banka zvýšila zisk jen mírně - na 1,3 miliardy zlotých (osm miliard korun) z předchozích 1,29 miliardy.

Analytici po zveřejnění hospodářských výsledků uvedli, že čtvrtletní zisk mBank překonal očekávání zejména díky čistým příjmům z úroků. Ty stouply o sedm procent na 677 milionů zlotých, navzdory rekordně nízkým úrokovým sazbám.

Společnost mBank, která je divizí německé firmy Commerzbank, je podle objemu aktiv čtvrtou největší bankou v Polsku. Pobočku v České republice založila na podzim 2007.

Česká divize mBank v listopadu uvedla, že za loňský rok očekává lepší hospodářský výsledek, než měla předloni, kdy vykázala zisk před započtením daní 240 milionů korun. Na konci září měla mBank v České republice 566 tisíc klientů. Jejím cílem je pokořit v Česku během roku 2018 hranici 700 tisíc klientů.

mBank otvírá společnou pobočku s Broker Consulting. Vytváří franšízu

mBank dál láká klienty na odměny za doporučení

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah