Allianz hlásí rekordní zisk | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Největší evropská pojišťovna Allianz hlásí rekordní zisk

bo, ČTK

Tříprocentní meziroční růst provozního zisku zaznamenala loni pojišťovna Allianz. Dosáhl rekordních 11,9 miliardy eur, zhruba tedy 300 miliard korun. Evropská jednička ve svém oboru působí rovněž v České republice.

Provozní zisk se nacházel v blízkosti horní hranice cílového rozpětí banky, které činilo jedenáct miliard až dvanáct miliard eur. „Loňský rok byl pro skupinu Allianz dalším úspěšným rokem s rekordními výsledky,“ uvedl šéf podniku Oliver Bätte. Letos hodlá Allianz dosáhnout provozního zisku 11,5 miliardy až 12,5 miliardy eur.

Vedení podniku navrhlo zvýšení dividendy o téměř sedm procent na 9,6 eura na akcii. Ve čtvrtek firma oznámila, že chce letos odkoupit zpět vlastní akcie v hodnotě až 1,5 miliardy eur.

Allianz investovala miliardy do portfolia skladů, včetně čtyř hal v Česku

Čistý zisk rozdělitelný mezi akcionáře se loni zvýšil o šest procent na 7,9 miliardy eur. V samotném čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o téměř deset procent na 1,86 miliardy eur. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 1,67 miliardy eur.

Na český trh vstoupila skupina Allianz v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Její podíl na trhu činí zhruba deset procent.

Allianz investovala do kancelářských budov. Na Pankráci utratila skoro tři miliardy korun

Autor: bo, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!