Největší ruská banka Sberbank více než zdvojnásobila zisk | E15.cz

Největší ruská banka Sberbank více než zdvojnásobila zisk

Největší ruská banka Sberbank více než zdvojnásobila zisk
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Wikimedia

ČTK

Největší ruská banka Sberbank za první tři čtvrtletí letošního roku zvýšila čistý zisk o téměř 140 procent na 254 miliard rublů (147 miliard Kč) díky dobrým výsledkům v drobném bankovnictví a snížení rezerv na špatné úvěry.

Banka, která nyní pracuje na expanzi ve střední a východní Evropě, před časem předpověděla, že v celém letošním roce vytvoří čistý zisk až 270 miliard rublů. V srpnu však tuto prognózu stáhla, aniž by poskytla novou.

Stát hodlal v letošním roce prodat podíl 7,6 procenta ve firmě Sberbank. Tento plán byl ale pozastaven kvůli poklesu na světových akciových trzích, který začal v srpnu, napsala agentura Reuters. Sberbank minulý měsíc podepsala s rakouským úvěrovým ústavem Österreichische Volksbanken dohodu o koupi jeho východoevropské divize VBI, jejíž součástí je rovněž česká Volksbank CZ. VBI se má pro Sberbank stát odrazovým můstkem pro další expanzi v regionu.

Francouzský list Les Echos minulý týden uvedl, že Sberbank uvažuje o předložení nabídky na převzetí turecké divize problémové francouzsko-belgické banky Dexia. Generální ředitel společnosti Sberbank German Gref dnes potvrdil, že banka možnost převzetí turecké divize s názvem Denizbank zkoumá. Dodal však, že zatím nezahájila žádná jednání.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!