Německá prokuratura prohledala centrálu Deutsche Bank | E15.cz

Německá prokuratura prohledala centrálu Deutsche Bank

Sídlo Deutsche Bank v německém Frankfurtu
Sídlo Deutsche Bank v německém Frankfurtu
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ústředí největší německé banky Deutsche Bank dnes prohledávali pracovníci prokuratury vyšetřující podezřelé transakce klientů. Podle zdrojů listu Financial Times se prohlídky zúčastnily zhruba tři desítky úředníků v civilním oblečení.

„Souvisí to s vyšetřováním transakcí klientů s cennými papíry. Zaměstnanci Deutsche Bank nejsou z ničeho obviněni,“ uvedla banka. Podle některých médií jsou terčem vyšetřování rozsáhlé daňové podvody.

Zpráva přichází v době, kdy se Deutsche Bank snaží zlepšit svou image, kterou poškodila řada regulačních a právních problémů, včetně vyšetřování údajných manipulací s úrokovými sazbami. O víkendu banka ohlásila odchod svých šéfů Anshua Jaina a Jürgena Fitschena. Nahradí je John Cryan, který dříve působil jako finanční ředitel švýcarské banky UBS.

V Mnichově začal koncem května soud s Fitschenem a dalšími čtyřmi bývalými vysokými představiteli Deutsche Bank. Prokuratura je loni obvinila, že v civilním sporu o odškodné za bankrot mediální skupiny Kirch Media podali zavádějící informace. Mezi obviněnými jsou i Fitschenovi předchůdci v čele banky Josef Ackermann a Rolf Breuer.

Akcie společnosti Deutsche Bank v pondělí díky zprávě o změně ve vedení podniku posílily o téměř čtyři procenta, dnes však jejich cena klesla zhruba o tři procenta.

Vývoj akcií Deutsche Bank za posledních 5 let:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.