Německé firmy by mohly skoupit akcie Deutsche Bank a tím jí poskytnout kapitál | E15.cz

Německé firmy by mohly skoupit akcie Deutsche Bank a tím jí poskytnout kapitál

Německé firmy by mohly skoupit akcie Deutsche Bank a tím jí poskytnout kapitál
Deutsche Bank
• 
ZDROJ: čtk

Generální ředitelé předních německých podniků diskutovali o problémech Deutsche Bank a jsou jí v případě potřeby připraveni nabídnout kapitálovou injekci. Informoval o tom dnes německý list Handelsblatt s odvoláním na své zdroje.

Podle zdrojů by se případná kapitálová injekce pohybovala v řádu miliard eur. Firmy prý zvažují možnost, že by v rámci navýšení kapitálu banky nakoupily její akcie. Handelsblatt neupřesnil, které podniky o této kapitálové injekci diskutovaly. Deutsche Bank se ke zprávě listu odmítla vyjádřit, napsala agentura Reuters.

Přední německé firmy vyslovily podporu rozkolísané Deutsche Bank

Přední německé firmy již dříve vyslovily podporu Deutsche Bank, která se kvůli hrozbě vysoké pokuty v USA dostala do potíží a začala otřásat světovými trhy. Šéfové společností jako Siemens, Daimler, BASF, Munich Re, RWE a E.ON podpořili největší německou banku v nedělníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Akcie banky se minulý týden dostaly pod silný tlak a postupně klesly na rekordní minima. Potíže Deutsche Bank vyvolaly obavy z evropské bankovní a finanční krize.

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes uvedla, že Deutsche Bank by měla přehodnotit svůj podnikatelský model, aby si udržela dlouhodobou ziskovost v prostředí velmi nízkých úrokových sazeb. Stejně by podle Lagardeové měla postupovat i řada dalších velkých bank.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!