Novým šéfem ČSOB bude Aleš Blažek. Dosavadní ředitel Hollows odchází do důchodu

Novým generálním ředitelem ČSOB bude Aleš Blažek

Novým generálním ředitelem ČSOB bude Aleš Blažek Zdroj: ČSOB

Novým generálním ředitelem Československé obchodní banky a členem výkonného výboru mateřské skupiny KBC bude Aleš Blažek. Vedení banky se ujme 5. května. Dosavadní ředitel John Hollows, který banku vedl od roku 2014, odchází po téměř 26 letech kariéry u KBC do důchodu, oznámila ČSOB.

Blažek nastoupil do ČSOB v roce 2014. Od loňského roku roku je generálním ředitelem KBC Bank Ireland. Jeho jmenování generálním ředitelem ČSOB již schválila Česká národní banka.

„Jsem přesvědčen, že jeho hluboké znalosti a rozsáhlé mezinárodní zkušenosti ve finančním sektoru a ve funkci generálního ředitele KBC Bank Ireland v klíčovém okamžiku jejího vývoje mu pomohou vést ČSOB v náročném čase bezprecedentních změn, kterými právě procházíme,“ uvedl předseda představenstva skupiny KBC Koenraad Debackere.

Blažek vystudoval pražskou právnickou fakultu. Profesní kariéru zahájil jako advokát v pražské kanceláři společnosti White & Case. Od roku 2000 do roku 2007 působil na různých manažerských pozicích v bankovní skupině Citigroup v Praze a Londýně. V roce 2007 nastoupil do společnosti GE Capital a působil jako hlavní právník pro GE Capital International se zodpovědností za právní služby v Evropě, na Středním východě a v Asii. Do ČSOB nastoupil Blažek v roce 2014 jako vedoucí právního, později se stal ředitelem pro data a strategii.