Pojišťovně Allianz stoupl čtvrtletní zisk o 14 procent, hodlá zvýšit dividendu | E15.cz

Pojišťovně Allianz stoupl čtvrtletní zisk o 14 procent, hodlá zvýšit dividendu

Sídlo Allianz v Berlíně
Sídlo Allianz v Berlíně
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Acva via Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší evropská pojišťovna Allianz zvýšila čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí o 13,8 procenta na 1,49 miliardy eur (40,3 miliardy Kč). Zisk jí stoupl i za celý uplynulý rok. Společnost dnes rovněž oznámila, že za uplynulý rok hodlá vyplatit vyšší dividendu.

Čistý zisk za uplynulý rok se zvýšil o 5,8 procenta na 6,9 miliardy eur. Provozní zisk stoupl o 3,2 procenta na 10,7 miliardy eur. Příjmy podniku byly loni rekordní, oproti předešlému roku se zvýšily o 2,4 procenta na 125,2 miliardy eur. V posledních třech měsících roku ale klesly meziročně o 1,1 procenta.

Generální ředitel podniku Oliver Bäte v dnešním prohlášení připustil, že podmínky, ve kterých Allianz působí, jsou „stále náročnější“. Finanční ředitel Dieter Wemmer ovšem uvedl, že loňský provozní zisk byl nedaleko horního odhadu cílových zisků, kam se dostal díky „dobrému výkonu“ pojišťovacích činností a výkonnostním poplatkům ve správě aktiv za čtvrtý kvartál.

Allianz rovněž oznámila, že navrhne zvýšit dividendu za loňský rok o 6,6 procenta na 7,30 eura za akcii. Analytici v průzkumu agentury Reuters ale v průměru předpokládali zvýšení dividendy až na 7,35 eura za akcii. Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. V letošním roce by skupina chtěla dosáhnout provozního zisku až 11 miliard eur, což zhruba odpovídá odhadům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah