Přes sKarty se budou vyplácet i důchody, vyplývá ze smlouvy | E15.cz

Přes sKarty se budou vyplácet i důchody, vyplývá ze smlouvy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Tomas Blazek

ČTK

Odstupující ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) nemluvil pravdu, když tvrdil, že karta sociálních systémů, tzv. sKarta, se nebude týkat důchodců. Ze smlouvy mezi Českou spořitelnou a ministerstvem totiž plyne, že sociální kartu budou mít i důchodci. Česko se totiž zavázalo, že přes sKarty půjde 98 procent dávek včetně penzí, píše deník Dnes.

Jedinou výjimkou mají být dávky lidem v případech nenadálých živelních pohrom, dodává. Od kdy by měly důchody přejít na karty, se podle deníku ve smlouvě nepíše. Podle kontraktu se však stát bance zavazuje, že po dobu 12 let nebude nijak zpochybňovat funkce sKarty a nevyvine žádné úsilí k tomu, aby z kontraktu sešlo.

sKarta se týká i rodičů na rodičovské

Smlouvu se spořitelnou podepsal ministrův náměstek, který sedí ve vazbě obviněný z podplácení. Premiér Nečas sice nyní říká, že se systém sKaret musí zrevidovat, ale to prakticky není možné. Nejdřív by se musely změnit zákony. A pak by zřejmě vše směřovalo k arbitráži, protože Česká spořitelna je odhodlána se bránit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.