Radek Urban bude v čele útvaru ČNB dohlížet na krizové plány velkých bank | E15.cz

Radek Urban bude v čele útvaru ČNB dohlížet na krizové plány velkých bank

Ředitel odboru restrukturalizace ČNB Radek Urban
Ředitel odboru restrukturalizace ČNB Radek Urban
• 

ČTK

Čtyři největší banky, Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, UniCredit Bank, budou muset pro ČNB vypracovat svoji strategii pro případ, že by se dostaly do existenčních potíží. Centrální banka tyto plány musí schválit a jednou za rok je bude přezkoumávat. Ředitelem samostatného odboru restrukturalizace ČNB se stal od 1. listopadu bývalý náměstek ministra financí Radek Urban.

Server iHNED.cz informoval, že nový odbor by měl svou činností předejít případnému krachu velkých tuzemských bank a hlídat jejich činnost. Nový odbor by měl také zamezit krachu takových bank, jejichž pád by uvedl českou ekonomiku do vážných potíží. Podle testů ČNB ovšem bankám nyní žádní potíže nehrozí.

Urban byl v letech 1990 až 2001 byl zaměstnán ve Státní bance československé, resp. České národní bance. Poté působil v České spořitelně jako ředitel úseku. V Investiční společnosti České spořitelny byl generálním ředitelem. Do března roku 2014 zastával pozici náměstka ministra financí a od dubna 2014 je poradcem na ministerstvu financí.

Jan Bureš: Zátěžové testy jako osamocený krok správným směrem

Vladimír Pikora: Dluhová krize bublá pod pokličkou

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.