Raiffeisen Zentralbank vykoupí podíly v české Raiffeisenbank a slovenské Tatra Bance | E15.cz

Raiffeisen Zentralbank vykoupí podíly v české Raiffeisenbank a slovenské Tatra Bance

RZB
RZB
• 

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakouská Raiffeisen Zentralbank (RZB), která je většinovým vlastníkem Raiffeisen Bank International, navýšila kapitál o 342 milionů eur (zhruba 8,8 miliardy korun). V tomto objemu prodala nehlasující kapitál stávajícím akcionářům. Za získané peníze odkoupí podíly v české Raiffeisenbank a slovenské Tatra bance od skupiny regionálních bank označované jako Raiffeisenlandesbanken, která je většinovým akcionářem RZB.

V české Raiffeisenbank RZB převezme 24 procent, ve slovenské Tatra bance zhruba 13 procent. Transakce mají zajistit optimalizaci struktury skupiny RZB a zlepšit její kapitálovou pozici. Schválit ji ještě musí příslušné úřady.

Ve středu akcionáři RZB schválili navýšení kapitálu až o 600 milionů eur, které má pokrýt nedostatečný kapitál, který odhalily zátěžové testy. RZB také získala oprávnění k emisi až 3,1 milionu akcií, ze které splatí předchozí vydaný participační kapitál, dodal server Patria.

RZB vlastní 78,5 procenta společnosti Raiffeisen Bank International, která je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah