Rusnokova vláda by měla prosadit daň z dividendy, požaduje ČSSD | E15.cz

Rusnokova vláda by měla prosadit daň z dividendy, požaduje ČSSD

Sjezd ČSSD
Sjezd ČSSD
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
ČSSD žádá po vládě Jiřího Rusnoka, aby pomocí zákonných opatření v Senátu prosadila placení daně z dividendy. Nulová daň z akciových výnosů měla začít platit od ledna. Podle sociálních demokratů by tím státní rozpočet přišel o miliardy. Exministr financí Miroslav Kalousek to odmítl, podle něj připravovaný návrh rozpočtu se změnami počítal.

Ministr financí v demisi Jan Fischer je ochotný zákonné opatření předložit. „Já bych velmi uvítal, aby toto zákonné opatření, i když vím, že je potřeba s nimi velmi šetřit, Senátem prošlo,“ řekl ČT Fischer.

Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jeronýma Tejce chtějí sociální demokraté k prosazení daně z dividendy využít své většiny v Senátu.

Nulová daň z akciových výnosů je součástí rozsáhlých změn daňových zákonů, které souvisí s přijetím nového občanského zákoníku a v minulém týdnu je schválila Sněmovna. Projít ale musí ještě Senátem.

Miroslav Kalousek záměr ČSSD kritizuje, připravovaný návrh rozpočtu podle něj se změnami počítal. „Žádné nebezpečí z prodlení nehrozí, naopak je zde nebezpečí, že ještě na konci roku nikdo nebude vědět, jaké bude platit daně,“ sdělil.

Daňové změny se navíc podle něj nehodí pro zákonná opatření Senátu. „Zákonné opatření má mít v době, kdy je sněmovna rozpuštěná, stejně přísný režim jako legislativní nouze, to znamená pro naprosto nepředvídané a mimořádné události,“ dodal Kalousek.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.