Skupina Swiss Re koupí britskou pojišťovnu Guardian za 1,6 miliardy liber | E15.cz

Skupina Swiss Re koupí britskou pojišťovnu Guardian za 1,6 miliardy liber

Swiss Re
Swiss Re
• 
ZDROJ: Swiss Re

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nadnárodní švýcarská zajišťovna Swiss Re se dohodla na koupi britského poskytovatele životního a penzijního pojištění Guardian Financial Services za 1,6 miliardy liber (59 miliard korun). Globální gigant tím posílí pozici své britské dceřiné společnosti Admin Re, která kupuje a spravuje životní pojistky.

Oznámení Swiss Re znamená nejnovější transakci v rámci konsolidace v sektoru zajišťoven, které pojišťují běžné pojišťovny před velkými riziky, a pomáhají jim tak zvládat nároky na pokrytí škod z přírodních katastrof a dalších neštěstí. Sektor se uchyluje ke slučování pod tlakem klesajících cen pojištěním uvedla agentura Reuters.

Swiss Re kupuje Guardian Financial od firmy soukromého kapitálu Cinven. O Guardian Financial vyjádřila minulý týden zájem přední britská skupina na poli životního pojištění Phoenix Goup Holdings.

Spravovaná aktiva Swiss Re se transakcí zvýší o 12,5 miliardy liber, tedy o zhruba 15 procent. Akvizice zajistí Admin Re 900 tisíc smluv životního a penzijního pojištění v Británii a Irsku k jejím dosavadním čtyřem milionům pojistkám.

Pojišťovnu Wüstenrot koupí Allianz

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah