Natland hlásí konsolidovaný čistý zisk 120 milionů | E15.cz

Skupině Natland výrazně vzrostl zisk. Na trh si jde pro stovky milionů

trn, trn, trn

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investiční společnost Natland Group loni vykázala konsolidovaný čistý zisk 120 milionů korun s meziročním růstem 21 procent. O více než třetinu stoupla i reálná hodnota majetkových účastí na 1,15 miliard korun a celkové tržby činily 1,4 miliard korun. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Největšími transakcemi firmy za loňský rok byly prodeje polovičního podílu v karlovarském golfovém resortu a většinového podílu v investiční firmě Avant. „V roce 2017 jsme zpřísnili dosavadní pravidla pro tvorbu rezerv a opravných položek k pohledávkám s ohledem na naše očekávání situace na trhu. Nebýt této úpravy, zisk by byl ještě o 15 procent vyšší,“ uvedl partner skupiny zodpovědný za finanční řízení David Manych.

Mezi aktuální projekty Natlandu patří výstavba developerského projektu Lipenský park a Bubeneč Gardens. Chystaným menším projektem je rezidence Na Viktorce na pražském Žižkově. Firma pracuje také na restrukturalizaci skupiny PSJ.

„Příležitostí je tolik, že vydáme dluhopisy a první tranše bude v objemu 100 milionů korun. Završili jsme i přijetí našeho fondu na burzu a máme připravenou emisi investičních akcií také v objemu 100 milionů korun. Celkem chceme na trhu získat až 400 milionů korun,“ sdělil Manych.

Natland Group se soustředí především na oblast nemovitostí, financí a moderních technologií. Patří mezi rezidenční developery a věnuje se také řešení problémových aktiv. Společnost založil Tomáš Raška v roce 2002.

 

Autor: trn, trn, trn

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah