Uber si plácnul s Postmates. Do rozšíření dodávek jídel investuje miliardy dolarů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Uber si plácnul s Postmates. Do rozvážkového byznysu nasype miliardy dolarů

ČTK, vku

Americká společnost Uber Technologies koupí za 2,65 miliardy dolarů (62,5 miliardy korun) firmu Postmates. Ta je čtvrtou největší společností v USA v oblasti dodávek potravin. Uber kvůli celosvětovému omezení pohybu zápasí s propadem zájmu o jeho hlavní službu, což je alternativní taxi. Pozornost proto zaměří na rozvoz jídel. Informaci přinesla agentura Reuters.

Nabídka za Postmates představuje zhruba desetiprocentní prémii ve srovnání s posledním ohodnocením firmy z loňského září. Tehdy firma od soukromých investorů získala 225 milionů dolarů, což celý podnik ohodnotilo na 2,4 miliardy dolarů.

Transakce bude provedena v akciích. Uber nyní odhaduje, že vydá zhruba 84 milionů akcií, které vymění za 100procentní podíl v Postmates, stojí ve sdělení podniku. Transakci už schválily správní rady obou firem, akcionáři zastupující většinu v Postmates se pak zavázali, že transakci podpoří.

Postmates působí ve 4200 městech po celých Spojených státech. Rozváží potraviny a další zboží z restaurací a obchodů až ke dveřím zákazníků. Firma byla založena v roce 2011 a sídlí v San Francisku. V květnu měla podle analytické společnosti Second Measure na americkém trhu s dodávkami jídla osmiprocentní podíl.

Uber přichází s novou akvizicí jen několik týdnů poté, co opustil plán na převzetí firmy Grubhub prostřednictvím své divize Uber Eats. Grubhub koupila v červnu firma Just Eat Takeaway.com, a to za 7,3 miliardy dolarů (přes 171 miliard korun).

Společnost Uber působí i v České republice. Její divize specializující se na rozvoz jídla Uber Eats ale minulý měsíc v Česku své služby ukončila, protože nedosáhla plánovaného tržního podílu.

Uber šlape do rozvážkového byznysu, chce převzít konkurenční startup Grubhub. V Česku ale končí

Exodus tradičních taxikářů. Řidiči houfně migrují od taxametrů k aplikacím

Koronavirus nakopl rozvozy jídla i budování virtuálních kuchyní

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!