Ukrajinská banka svým klientům nabízí vyšší úrok, když denně ujdou 10 tisíc kroků. Chce, aby byli zdravější | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Ukrajinská banka svým klientům nabízí vyšší úrok, když denně ujdou 10 tisíc kroků. Chce, aby byli zdravější

Ukrajinská banka svým klientům nabízí vyšší úrok, když denně ujdou 10 tisíc kroků. Chce, aby byli zdravější
...
• 
ZDROJ: Shutterstock.com

ČTK

Digitální ukrajinská banka Monobank chce, aby její klientela nejen bohatla, ale také byla zdravější. Přišla proto se speciální nabídkou úročení vkladů ve výši až 21 procent pro zákazníky, kteří ujdou denně 10 tisíc kroků, píše list The Guardian.

Monobank je digitální bankou, která poskytuje služby prostřednictvím mobilní aplikace. Novinka funguje tak, že klient si do chytrého telefonu stáhne příslušnou zdravotní aplikaci, která monitoruje jeho fyzickou aktivitu. Banka si stahuje data každý den a těm, kdo ujdou 10 tisíc kroků, úročí jejich úspory 21 procenty. Komu se tři dny po sobě nepodaří cíl splnit, sníží sazbu na 11 procent. Celkem se bance za více než rok činnosti podařilo získat přes půl milionu klientů, speciální sazbu využívá asi 1500 klientů.

„Pokud naše sportovní vkladové účty motivují lidi k většímu výkonu, je to dobrá věc pro naše majitele účtů i pro Monobank,“ komentuje novinku vedení společnosti.

Expert: Okamžité mezibankovní platby zvýší aktivitu podvodníků

V úmrtnosti na kardiovaskulární onemocnění patří Ukrajině ve světě druhé místo počtem téměř 396 úmrtí na 100 tisíc obyvatel. Podle prognózy bude v roce 2030 obézních 50 procent mužů.

V počátcích se na trhu objevily nástroje, které klientům umožnily splnit fyzickou aktivitu, aniž by se o to přičinili. Někteří ušli 10 tisíc kroků dřív, než je v lidských možnostech. Hříšníkům banka stáhla úrokovou sazbu na minimum.

Komerční banka motivuje soutěží k platbě přes Google Pay

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!