Americká Tesla přišla o pozici nejhodnotnější automobilky v zemi | E15.cz

Americká Tesla přišla o pozici nejhodnotnější automobilky v zemi

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Cena akcií amerického výrobce elektromobilů Tesla dnes pokračovala v poklesu. Firma tak přišla o pozici nejhodnotnější automobilky ve Spojených státech, na kterou se vrátila společnost General Motors. Tesla strávila na postu největší americké automobilky z hlediska tržní hodnoty zhruba tři měsíce. Tento týden se však její akcie dostaly pod tlak kvůli sérii nepříznivých zpráv.

Zakladatel a generální ředitel podniku Elon Musk v pondělí uvedl, že produkce nového elektromobilu Model 3 by v prosinci mohla dosáhnout 20 000 vozů měsíčně, což je méně, než se odhadovalo.

Pondělní údaje navíc ukázaly, že dodávky elektromobilů Tesla zákazníkům se v prvním pololetí nacházely na dolní hranici vnitropodnikové prognózy.

Akciím Tesly neprospělo ani středeční oznámení švédského výrobce osobních aut Volvo Car Group, že všechny jeho nové modely uvedené na trh od roku 2019 budou plně elektrické nebo hybridní.

Podívejte se na záběry z jízdy automobilem Tesla

Elektromobil Tesla, model X P 90D

Dnes se navíc ukázalo, že nový elektromobil Model 3 společnosti Tesla nedokázal získat nejvyšší hodnocení v testech amerického pojišťovací institutu pro bezpečnost na silnicích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah