Ani Popular, ani Felicia. Škoda Auto odkryla jméno nástupce Rapidu | E15.cz

Ani Popular, ani Felicia. Škoda Auto odkryla jméno nástupce Rapidu

David Bureš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nový nástupce kompaktní třídy Škoda Auto už neponese jméno Rapid. Spekulovalo se o návratu jména Felicia, Popular nebo Favorit. Mladoboleslavská automobilka nakonec vybrala zcela nový název.

Čekání na jméno nástupce Škody Rapid je u konce. Automobilka v tiskové zprávě oficiálně oznámila, že nový pětidveřový hatchback nižší střední třídy ponese jméno Scala. Automobil se světu představí ještě v letošním roce.

Slovo pochází z latinského výrazu pro schody nebo žebřík, což má zdůrazňovat velký krok vpřed pro mladoboleslavskou automobilku v segmentu kompaktních vozů. Vůbec poprvé totiž Škoda vstupuje do jádra kompaktní třídy, a to údajně s tou nejmodernější technikou.

„Jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který v této třídě stanoví nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Jsme přesvědčeni o tom, že Scala má nejlepší šance k tomu, aby pro značku Škoda nově definovala segment nižší střední třídy,“ říká Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

Výběrem jména automobilka veřejnost překvapila, a to přestože dané označení má od letošního roku registrované. Když vyšlo najevo, že nástupce Rapidu ponese nové jméno, zprvu se spekulovalo o možném označení Spaceback. Novinka totiž už nebude nabídnuta jako liftback, ale výhradně jako hatchback. Využití přídomku předchůdce ale bylo zamítnuto, a tak se spíše očekávalo oživení názvu nějakého historického modelu – mluvilo se o Popularu, Felicii, Spartaku nebo dokonce Favoritu.


Celý článek si můžete přečíst na webu auto.cz >>>


Autor: David Bureš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah