Klecanská továrna na stěrače pro škodovky mění majitele, v jejím vlastnictví se střídají Indové | e15.cz

Klecanská továrna na stěrače pro škodovky mění majitele, v jejím vlastnictví se střídají Indové

Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Indický dodavatel automobilek Pricol převzal výrobce dílů do automobilů PMP Pal International. Jediná továrna této firmy v Evropě je ve středočeských Klecanech. Prodávajícím za blíže neurčenou cenu byla jiná indická skupina Ashok Primala Group.

„Rozhodli jsme se prodat tento byznys v rámci strategické přeměny našeho portfolia, z níž tato část skupiny vzešla jako nedůležitá pro náš další rozvoj,“ sdělil Harsh Piramal, ředitel mateřské PMP Auto Components.

Podnik PMP Pal International dodává stěrače automobilkám jako Škoda Auto, Nissan, Suzuki nebo Renault. Kromě Česka má PMP ještě po jednom výrobním závodu v Mexiku a v Indii. Tržby tuzemské části firmy převyšují tři čtvrtě miliardy korun. Naposledy byl podnik v čistém zisku třináct milionů korun.  

„Věříme, že stírací systémy jsou rostoucí segment, který je imunní vůči rychlým technologickým změnám v automobilovém sektoru a k případnému posunu k elektrickým vozům. S výrobními kapacitami v České republice a Mexiku tato akvizice perfektně zapadá do našich plánů na vybudování tržní pozice v těchto regionech,“ uvedl šéf Pricolu Vikram Mohan.

Transakce se účastnila řada poradenských a advokátních firem. Na straně kupce pomáhala s obchodem advokátní kancelář CMS a poradci z BMR Advisors, prodávajícímu radili konzultanti z PwC a právníci z indické DSK Legal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery