Traktory: Podívejte se na nejvýkonnější stroje současnosti | E15.cz

Monstra s výkonem 700 koní. Podívejte se na nejsilnější traktory současnosti

Ondřej Pavlůsek - Auto.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Traktory podobně jako například osobní automobily nabízejí skutečně široké rozpětí výkonu svých motorů. Výběr z těch nejvýkonnějších zástupců současné produkce této zemědělské techniky nabízíme v naší galerii.

Zemědělské traktory současnosti nabízejí velmi pestré možnosti výběru strojů vhodných pro nejrůznější využíti. V případě, že se zaměříme na výkon pohonné jednotky, pak lze dnes narazit na malé kolibříky, jejichž motory disponují výkonem pouhých 16 kW (22 koní), zatímco na druhé straně jsou monstra, jejichž pohonné jednotky se pyšní výkonem až 509 kW (692 koní).

Nejvýkonnější traktory současnosti jsou téměř výhradně využívány pro náročné polní práce, při nichž se musí vypořádat s taháním těžkých kombinovaných nebo širokozáběrových strojů pro zpracování půdy. Přitom jsou nasazovány na rozsáhlých pozemcích nebo v oblastech s komplikovaným terénem.

Díky svému vysokému výkonu a velkým rozměrům se navíc mohou pochlubit i prostornými a komfortně vybavenými kabinami, v nichž má jejich obsluha vedle ergonomicky rozmístěných ovládacích prvků k dispozici i pohodlné sedadlo s velmi širokými možnostmi nastavení a ve výbavě nechybí ani výkonná automatická klimatizace.

Podívejte se, jak šel čas v Zetoru:

Jak šel čas v Zetoru

Více čtěte na serveru auto.cz >>>


Autor: Ondřej Pavlůsek - Auto.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah