Volskwagen by mohl kvůli snížení emisí upravit čtyři miliony aut | E15.cz

Volskwagen by mohl kvůli snížení emisí upravit čtyři miliony aut

ČTK

Automobilka Volkswagen hodlá příští týden na setkání se zástupci německé vlády nabídnout, že provede úpravu čtyř milionů naftových aut, aby snížila jejich emise. Po rozhovoru s ministryní životního prostředí Barbarou Hendricksovou to uvedl šéf podniku Matthias Müller.

Německá vláda minulý týden oznámila, že na 2. srpna svolala schůzku s vedoucími představiteli domácích automobilek, na které se budou řešit kroky ke snížení emisí naftových aut. Schůzky by se měli zúčastnit i zástupci těch spolkových zemí, které jsou významnými centry automobilového průmyslu, nebo pociťují obzvlášť velké dopady emisí naftových aut.

Automobilka Daimler již minulý týden oznámila, že za účelem snížení emisí provede úpravy u více než tří milionů dieselových aut Mercedes-Benz, které jezdí po evropských silnicích. Výrobce luxusních automobilů Audi pak uvedl, že k úpravě softwaru, který reguluje emise, svolá až 850 tisíc naftových vozů.

Postih pro automobilky za kartel nemá smysl, tvrdí publicista. Technici se snažili splnit normy

Automobilové emise se dostaly do centra pozornosti v září 2015, kdy Volkswagen v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

V některých německých městech se v poslední době objevily návrhy na zákaz jízdy naftových aut. Spolková vláda nicméně dala najevo, že se jí takový postup nelíbí.

Volkswagen zahajuje výrobu v Alžírsku, z montážních linek mají sjíždět i octavie a fabie

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!