Krsek, Pokorný a spol. budou školit o inovacích | E15.cz

Krsek, Pokorný a spol. budou školit o inovacích

red

Čtveřice známých tuzemských byznysmenů spolu s bývalou šéfredaktorkou týdeníku Ekonom anebo webového projektu Dotyk Evou Hanákovou přivezou do Prahy vizionářskou elitu ze Silicon Valley.

Tomáš Krsek, předseda představenstva Škody Transportation, Martin Kúšik, bývalý spolumajitel Penty a dnes zakladatel rodinného byznysu Odyssey44, pražský advokát Radek Pokorný a spolumajitel WOOD&Company Jan Sýkora společně investují do projektu pražského summitu Singularity University. A v české metropoli v březnu příštího roku přivítají dvacítku spíkrů a zhruba sedm stovek účastníků z řad šéfů a majitelů firem, špiček politiky, vědy.

Čechům mají vykládat laureáti Nobelových cen a profesoři ze Stanfordu, Berkley či Harvardu o nejnovějších trendech týkajících se umělé inteligence, blockchainu, robotiky, virtuální reality či neurovědy a nastínit možnosti, jak budou vypadat medicína, vzdělávání či bankovnictví v příštích dekádách.

Jak se tiskne 3D efekt? Takhle pracuje polygrafická špička, podívejte se

„Technologie se vyvíjejí tak rychle, že to mnozí už přestávají chápat. K lidem se dostávají hlavně zprávy o tom, že svět čeká nadvláda strojů a že lidstvo ovládne umělá superinteligence. To chceme změnit. Chceme ukázat, že rozvoj technologií znamená spoustu nových příležitostí – pro svět byznysu i pro lidstvo jako celek,“ tvrdí ředitelka pražského summitu Singularity University Eva Hanáková, kterou čtveřice vlivných byznysmenů najala poté, co skončila jako šéfka webového projektu Dotyk.

„Chceme přispět něčím pozitivním k dalšímu vývoji naší země. Chceme, aby i podnikatelé a lídři v této části světa měli příležitost setkat se s respektovanými experty z oblasti high-tech a vědy, a aby mohli přímo od nich načerpat informace, jak se mění jednotlivé obory a kam směřuje lidstvo s ohledem na rychlý rozvoj technologií,“ říká Tomáš Krsek, jeden ze zakladatelů společnosti Prometheus XXI, která je hlavním organizátorem SingularityU Czech Summit. Partnerem akce je poradenská společnost Deloitte.

Prodeje hybridních aut se v Česku zdvojnásobily i přes minimální podporu státu

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!