Linet možná získá nového spolumajitele | E15.cz

Linet možná získá nového spolumajitele

ČTK

Výrobce zdravotnických lůžek Linet možná bude mít nového spolumajitele. Poradci ze společnosti JPMorgan rozeslali v minulých dnech desítkám možných zájemců detailní prezentaci firmy včetně informace, že je možné si v ní zakoupit podíl. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny (HN), podle jejíhož zdroje by cena za celou firmu mohla překročit půl miliardy eur, tedy 13 miliard korun.

"Chceme růst a zjišťujeme, jestli tak můžeme učinit organicky, nebo se máme s někým spojit," řekl deníku spolumajitel a zakladatel Linetu Zbyněk Frolík.

Jak velký podíl bude prodán, zatím není jasné. Ve hře jsou varianty od 50 procent až po celou společnost, záležet bude na tom, jak výhodné nabídky přijdou a od kterých zájemců, uvedly HN.

Podle informací deníku detailní prezentaci Linetu obdrželi jeho konkurenti jako Stryker nebo Hill-Rom, ale také velké investiční fondy jako Blackstone či Advent. Z českých hráčů se podle HN o Linet zajímá skupina R2G miliardáře Oldřicha Šlemra, hledá ale strategického partnera, který by s ní do nabídky šel společně.

Producent nemocničních postelí Linet rozšiřuje s novou koupí služby ve Francii

Tržby výrobce zdravotnických lůžek Linet dosáhly v uplynulém obchodním roce 2016/2017 téměř tří miliard korun, meziročně o 12 procent méně. Příčinou byla nepříznivá politická situace v nejvýznamnějších obchodních regionech, konkrétně prezidentské volby v USA i ve Francii, nejistota brexitu a regionální nestabilita na Blízkém východě.

Naopak největší růst prodejů firma zaznamenala v Itálii, Španělsku a Mexiku. Čistý zisk společnosti přesáhl v uplynulém obchodním roce 500 milionů korun. Vývoz představuje 88 procent celkového obratu.

Linet Group je největším evropským dodavatelem zdravotnických a pečovatelských lůžek, matrací bránících proleženinám, nábytku a podobně. Holding sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává zhruba 1500 lidí. Své produkty vyrábí ve dvou závodech: v německém Wickede a u Slaného na Kladensku.

Linet expanduje, koupil výrobce porodních postelí Borcad Medical

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!