Producent nemocničních postelí Linet rozšiřuje s novou koupí služby ve Francii | E15.cz

Producent nemocničních postelí Linet rozšiřuje s novou koupí služby ve Francii

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Výrobce zdravotnických lůžek Linet koupil francouzského pronajímatele zdravotnických lůžek Derma Pro Tech, společnost tak rozšíří služby. Linet sídlí v nizozemském Dordrechtu, lůžka vyrábí v německém Wickede a v Želevčicích u Slaného. Zaměstnává zhruba 1500 lidí.

 

Společnost Derma Pro Tech bude součástí společnosti Linet France. "Díky této strategické akvizici rozšiřujeme naši působnost v oblasti služeb pronájmu ve Francii a získáváme přístup k novým regionům a zákazníkům," uvedl generální ředitel společnosti Linet Group a prezident společnosti Linet France Tomáš Kolář.

Podle něj je pronájem lůžek jedním ze základních kamenů podnikání Linetu ve Francii. "Právě jsme obnovili smlouvu o pronájmu s organizací APHP, která je největší smlouvou o pronájmu v Evropě a pokrývá přibližně 40 nemocnic v Paříži," doplnil Kolář.

Linet Group je evropská jednička ve výrobě zdravotnických lůžek a antidekubitních matrací (zabraňujících vzniku proleženin). Společnost nabízí i kompletní servisní řešení pro nemocnice, pečovatelské domy a domovy důchodců.

Letos začala ve Slaném v ostrém provozu fungovat nový výrobní hala Linetu, její maximální kapacita dosáhne až 40 tisíc lůžek ročně a novou práci v ní najde více než 150 zaměstnanců.

V obchodním roce 2014/2015 činily tržby společnosti 2,6 miliardy korun, o rok později vzrostl nekonsolidovaný výsledek tržeb o 27 procent na zhruba 3,3 miliardy. Odhady výsledků za uplynulý obchodní rok, který skončil v březnu, zatím společnost nezveřejnila, ale očekává další růst.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah