Míra nezaměstnanosti v EU v dubnu klesla, nejnižší byla v Česku | E15.cz

Míra nezaměstnanosti v EU v dubnu klesla, nejnižší byla v Česku

Míra nezaměstnanosti v EU v dubnu klesla, nejnižší byla v Česku
Nezaměstnanost - ilustrační foto
• 

ČTK

Česko a Německo jsou mezi evropskými zeměmi premianty v zaměstnanosti. Lidí bez práce je v České republice pouhých 4,1 procenta. Z podniků navíc sílí varovné hlasy, že zaměstnanci chybějí.

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v dubnu klesla na nové sedmileté minimum 8,7 procenta. Nejnižší nezaměstnanost ze všech zemí osmadvacítky měly obdobně jako v březnu Česká republika a Německo, potvrdil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích s eurem zůstala míra nezaměstnanosti beze změn na březnových 10,2 procenta, což je nejméně od srpna 2011.

Eurostat odhaduje, že počet lidí bez práce v EU v dubnu klesl o 106 tisíc na zhruba 21,22 milionu. V eurozóně pak bylo bez práce o 63 tisíc lidí méně než v březnu, celkově zhruba 16,42 milionu mužů a žen.

Z jednotlivých států osmadvacítky byla nejnižší míra nezaměstnanosti v České republice, kde zůstala na březnové úrovni 4,1 procenta. Druhou nejnižší nezaměstnanost mělo Německo. Podobně jako v Česku se i tam pokles nezaměstnanosti zastavil, míra nezaměstnanosti zůstala stejná jako v březnu, kdy činila 4,2 procenta. Na třetím místě skončila Malta s mírou 4,3 procenta.

Nejvyšší nezaměstnanost mělo opět Řecko. V únoru, ze kdy jsou poslední údaje, činila 24,2 procenta. Ve Španělsku, které je druhé nejhorší, klesla míra nezaměstnanosti v dubnu na 20,1 procenta. V březnu míra nezaměstnanosti v celé EU činila 8,8 procenta.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!