AAA Auto zvyšuje prodeje, v Česku otevře další pobočky | e15.cz

AAA Auto zvyšuje prodeje, v Česku otevře další pobočky

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila v minulém roce meziročně prodej ojetých vozů o 13,4 procenta. Celkem jich prodala 44 828. Skupina těmito výsledky překonala svůj původní cíl – zvýšit meziročně prodej nejméně o pět procent. V prvních dvou čtvrtletích roku 2012 chce AAA Auto v Česku otevřít další dvě až tři nové pobočky.

Na dynamice prodeje v průběhu celého loňského roku se podle společnosti promítlo zotavení trhu s ojetými vozy a oživení spotřebitelské důvěry vůči financování při koupi vozu na úvěr. Výsledky v posledních měsících roku podle společnosti neukazují náznaky toho, že by současná nejistota ohledně budoucího ekonomického vývoje ovlivňovala spotřebitelskou poptávku na trhu s ojetými vozy.

Přestože je prosinec tradičně slabší, prodeje stouply o 19,1 procenta v porovnání se stejným obdobím roku 2010, zatímco předcházející prodeje za listopad stouply meziročně zhruba o polovinu.

V Česku skupina prodala celkem 32 936 aut, což znamená meziroční nárůst o 13,5 procenta. Na Slovensku prodeje rostly o 10,3 procenta, celkem tu firma prodala 11 592 aut. V Rusku, kde má AAA Auto svou první pobočku u Moskvy od září minulého roku, si auto zatím pořídilo 300 zákazníků. Tradičně nejvíce aut se prodávalo v Praze, Brně a Ostravě.

Vývoj měsíčních prodejů v letech 2009, 2010 a 2011

Vývoj měsíčních prodejů v letech 2009, 2010 a 2011Autor: AAA Auto

Vývoj akcií skupiny AAA Auto na pražské burze za poslední rok

Vývoj akcií skupiny AAA Auto za poslední rokAutor: salava@mf.cz

Akcie AAA Auto online sledujte

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery