Berlín má restauraci pro psy a kočky. Je to dekadentní, bouří se lidé | e15.cz

Berlín má restauraci pro psy a kočky. Je to dekadentní, bouří se lidé

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Během vánočních svátků zahájila provoz první německá restaurace pro psy a kočky. Hned se ale stala terčem kritiky za to, že taková luxusní stravovna pro chlupaté přátele je známkou dekadence. Opravdu potřebuje Berlín gurmánskou restauraci pro psy? ptá se německý tisk.

Restaurace Pets Deli nabízí jídla pro domácí mazlíčky v movité čtvrti Grunewald. Hlavní jídla stojí tři až šest eur (zhruba 80 až 160 korun) a laskominy, jako například plněné košíčky, jsou za čtyři eura. Prodávají se v plastikových nádobkách s sebou, anebo si je mohou chlupatí návštěvníci sníst na místě z kovových misek pod dřevěnými stoly, na nichž si jejich páníčci zatím mohou dopřát kávu.

„Takhle dekadentní provozovna budí dojem, že děláme víc pro zvířata než pro děti,“ prohlásil Wolfgang Büscher z charitativní skupiny Archa, která pracuje se sociálně znevýhodněnými dětmi.

Jednatřicetiletý majitel restaurace David Spanier dostal nápad na podobnou restauraci, když zjistil, že jeho psí kamarád nedokáže strávit zvířecí jídlo ze supermarketů.

„Nekvalitní potrava je pro zvířata špatná. Je to jako byste se vy každý den stravovali ve fastfoodu. Možná vám to bude chutnat, ale je to velmi špatné pro vaše zdraví,“ hodnotil význam své restaurace majitel.

Manažerkou restaurace je Katharina Warkallaová, jinak také odbornice na zvířata a jejich stravování. Díky ní psi a kočky dostávají porce hovězího, krůtího nebo klokaního masa s brokolicí či bobulovými plody a uhlovodany v podobě rýže, těstovin nebo brambor. „Jídlo je tak kvalitní, že by si ho klidně mohli dát i lidé,“ dodal Spanier.

Kolik stojí mazlíček?

Berlín končí s dietou

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery