Britský řetězec Morrisons vytvoří sedm tisíc pracovních míst | E15.cz

Britský řetězec Morrisons vytvoří sedm tisíc pracovních míst

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská společnost Wm Morrison Supermarkets, provozovatel čtvrté největší sítě obchodů s potravinami v zemi, příští rok navzdory zpomalující ekonomice otevře 25 nových supermarketů. To spolu s rozvojem dalších aktivit firmy vytvoří sedm tisíc nových pracovních míst ve chvíli, kdy se Británie potýká s nejvyšší nezaměstnaností za posledních 17 let.

Firma, která letos díky své expanzi přijala šest tisíc nových zaměstnanců, bude shánět hlavně řezníky, pekaře a prodejce ryb. Zatímco ostatní britské potravinové řetězce bojují s klesajícími prodeji, supermarkety Morrisons podle agentury Reuters slaví úspěch s nízkými cenami, akčními nabídkami a specializací na čerstvé potraviny.

Tržby Wm Morrison Supermarkets ve třetím čtvrtletí letošního roku stouply o 7,6 procenta. Společnost tvrdí, že u ní od července do září nakoupilo nejvíce zákazníků v historii.

Ostatní spíše propouštějí

Jak dnes uvedl britský statistický úřad, počet Britů bez práce v říjnu překonal dosavadní rekord z roku 1994. Úřady nyní registrují 2,638 milionu nezaměstnaných a podle analytiků nelze očekávat zlepšení této situace. Vláda totiž slíbila vymazat schodek státního rozpočtu činící necelých deset procent. Ministr financí George Osborne kvůli tomu na konci listopadu vyhlásil další úsporná opatření.

Na pět tisíc pracovních míst se chystá v Británii vytvořit americký kavárenský řetězec Starbucks. Ostatní firmy ale počty pracovníků spíše omezují. Banka HSBC minulý týden oznámila, že propustí 300 zaměstnanců na ostrovech. Cestovní kancelář Thomas Cook se rozhodla uzavřít dvě stě svých britských poboček.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah