Butiky Michaely Bakala se dál topí ve ztrátě, povedlo se jim však zvýšit tržby | e15.cz

Butiky Michaely Bakala se dál topí ve ztrátě, povedlo se jim však zvýšit tržby

Michal Tomeš

Michal Tomeš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Luxury Brand Management (LBM), pod kterou patří luxusní butiky v pražské Pařížské podnikatelky Michaely Bakala, dál hospodaří v červených číslech. Po ztrátě více než 150 milionů korun v roce 2015 se však hospodářské výsledky podařilo zlepšit, především díky růstu tržeb. I tak je firma za loňský rok ve ztrátě 106 milionů. 

Butiky LBM v loňském roce utržily přes 733 milionů korun, meziročně to znamená nárůst ve výši 19 procent. „Rok 2016 byl tedy pro LBM hlavně ve znamení stabilizace a optimalizace, což se také podařilo,“ uvedla generální ředitelka LBM Zuzana Řezníčková. Loňská opatření mají podle Řezníčkové zajistit dlouhodobý růst a ziskovost celé společnosti.

V minulém roce tak společnost v Pařížské ulici otevřela nový butik s hodinkami Breitling, s dalšími značkami LBM navázala také spolupráci, její růst má podle Řezníčkové pokračovat také v druhé polovině letošního roku. Pomoci zlepšení finanční situace má v příštím roce pomoci také otevření nového butiku s pánskou módou.

Michaela Bakala je manželkou podnikatele Zdeňka Bakaly, známého hlavně v souvislosti s uhelným byznysem OKD, jehož většinovou část v minulosti ovládal. Skupinu Luxury Brand Management založila v roce 2010, v roce 2014 společnost propadla do ztráty více než 300 milionů korun. V minulých letech tak byla firma nucená několik svých obchodů uzavřít.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah