Bývalý designér Applu má vrátit lesk kritizované společnosti Airbnb | E15.cz

Bývalý designér Applu má vrátit lesk kritizovanému Airbnb. Ještě před tím, než vstoupí na burzu

ČTK, vku

Bývalý designér Applu Jony Ive, který stojí za podobou jeho ikonických přístrojů iPhone, iMac a iPad, bude mít na starosti přeměnu designu hlavních produktů a služeb firmy Airbnb. Iveho úkolem je změnit vnímání značky ze strany veřejnosti, píše server BBC. Podle analytiků se Airbnb tímto krokem snaží odvrátit pozornost od kritiky jejího dopadu na obyvatele ve velkých městech v době, kdy se připravuje na vstup na burzu.

Ive by měl pomoci firmě vylepšit její aplikace a internetové stránky. Přepracovat má i systém hodnocení, který se používá k prověření nabízených nemovitostí a hostů. Pomáhat mu při tom bude jeho firma LoveForm. Tu založil po svém loňském odchodu z Applu, ve kterém pracoval téměř tři desetiletí.

Ředitel Centra designu Helen Hamlynové při Královské akademii umění (Royal College of Art) Jeremy Myerson řekl BBC, že jmenování je součástí promyšlené snahy, která má Airbnb vrátit ke kořenům. „Dává to smysl, protože Airbnb se snaží dostat z nedávných potíží,“ uvedl. „I bez masivního poklesu tržeb v době pandemie značka Airbnb ztrácí lesk kvůli velké kritice jejího dopadu na místní obyvatele velkých měst - divoké večírky, rušení a dopad na místní trhy s nemovitostmi.“

Analytik konzultační firmy Enders Joseph Evans upozornil, že firmy často při přípravě na primární nabídku akcií hledají nové růstové strategie, které by na ně zaměřily pozornost. Dodal však, že hrozby pro firmu jsou takové, že je nový designérský tým nevyřeší.

Airbnb se již stala terčem kritiky a posměchu za své designy. Hodně kritizované, i když podle BBC ne zrovna oprávněně, je logo firmy nazvané Bélo, které představila v roce 2014 a má představovat univerzální symbol sounáležitosti. Uživatelé sociálních sítí však uvádějí, že vypadá jako intimní část těla.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.