ČEB oceňovala na Exportérovi roku | E15.cz

ČEB oceňovala na Exportérovi roku

Česká exportní banka
Česká exportní banka
• 
ZDROJ: CTK

sul

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jednou z kategorií soutěže Exportér roku, jejíž vyhlášení se konalo 16. 12. v pražském Kaiserštejnském paláci je Nejlepší exportní transakce podpořená státem pro vývoz s objemem vyšším než 100 milionů korun. Ceny v této kategorii předali zástupci České exportní banky (ČEB) a pojišťovny EGAP. Jednalo se o společnosti M Steel Projects, Papcel a GE Aviation Czech.

Výsledky soutěže komentoval Ing. Karel Bureš, generální ředitel ČEB: „Jednou z našich priorit je teritoriální diverzifikace. Mauritius, na který bude společnost GE Aviation dodávat letecké motory H75 se letos pro nás stal novým teritoriem, 82 zemí světa, kam financujeme export. Ázerbájdžán, kam exportuje M Steel Projects zase představuje tradiční cíl exportních aktivit.

V aktuální teritoriální struktuře ČEB je na čtvrtém místě s podílem téměř 10 %. Dosud sem ČEB podpořila export úvěry ve výši téměř 8,3 miliard korun. V současné době se jedná o novém projektu - další etapě rekonstrukce železniční trati.“

Autor: sul

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.