Ceny pohonných hmot klesají už pět týdnů v řadě | E15.cz

Ceny pohonných hmot klesají už pět týdnů v řadě

benzin
benzin
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Během pěti týdnů spadla průměrná cena pohonných hmot na českých čerpacích stanicích o korunu. Natural 95 se v Česku průměrně prodává za 35,42 korun za litr a nafta za 34,90 koruny. Ukazují to údaje společnosti CCS, která dlouhodobě ceny paliv sleduje.

Oproti posledním týdnům došlo v některých krajích ke zdražení pohonných hmot. Benzín zdražil v Plzeňském kraji o 19 haléřů na 35,62 koruny za litr, na Vysočině o 8 haléřů na 35,64 koruny za litr. Cena nafty poskočila v Plzeňském kraji o 22 haléřů na 35,20 koruny za litr, ve Zlínském kraji o čtyři haléře na 34,67 koruny za litr a v Praze o tři haléře na 35,93 korun za litr.

Nejdráž se dlouhodobě tankuje v Praze. Litr Naturalu 95 stojí v hlavním městě 36,49 koruny, litr dieselu přijde na 35,93 koruny. Mimo Prahu se pouze v Jihomoravském kraji tankuje benzin přes hranici 36 korun, konkrétně za 36,02 za litr.

Naopak nejlevněji natankují benzín motoristé v Ústeckém kraji, litr Naturalu 95 přijde na 34,87 korun. Nejnižší cena nafty je v Jihočeském kraji za 34,22 koruny za litr.

Podle analytika Víta Jedličky ze společnosti Colosseum cena ropy Brent v minulém týdnu zažila výrazné pohyby nahoru i dolů. Průměrné ceny ropných produktů na burze v Rotterdamu, které ovlivňují i ceny u českých pump, se však snížily. „Cena benzinu na tamním trhu poklesla o 0,7 procenta, nafta zlevnila o 0,8 procenta,“ uvedl Jedlička.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.