Češi při olympiádě prosázeli rekordní sumu, na fotbal či hokej to ale nemá | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Češi při olympiádě prosázeli rekordní sumu, na fotbal či hokej to ale nemá

Češi při olympiádě prosázeli rekordní sumu, na fotbal či hokej to ale nemá
Rio de Janeiro 2016: olympijské rugby
• 
ZDROJ: ctk
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Stoupající zájem obecně o kursové sázení a oblíbenost sázení přes internet včetně live sázek jsou jedním z důvodů, proč se letošní letní olympiáda v brazilském Riu de Janeiru stala rekordní. Jen u dvou největších tuzemských sázkových kanceláří lidé utratili osm set milionů korun, téměř dvojnásobek oproti předchozím letním hrám v Londýně. Nárůst ale hlásí i menší sázkovky. Zájem sázkařů překonal předchozí zimní hry v Soči a letní v Londýně. Fotbalové a hokejové šampionáty ale nikoli.

Tipsport přijal sázky za 446 milionů korun. To je nejen o 150 milionů korun více než v případě Londýna, ale i o sto milionů více než před dvěma lety při zimních hrách v Soči, která dosud zejména díky hokeji či biatlonu držely rekord. „Olympiáda v Riu byla trochu neznámou, zájem sázkařů byl tak až překvapivý,“ uvedl hlavní bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Pro bookmakery podle Pavlise navíc představuje olympiáda výzvu, a to proto, že musí vypsat kursy na sporty, které jsou v nabídce opravdu jen jednou za čtyři rok. Jako příklad uvedl taekwondo, triatlon, lukostřelbu, jachting či skoky na trampolíně.

Zájem hlavně o české "medailové disciplíny"

U tuzemské dvojky Fortuny lidé celkem bez započítání výher vsadili 350 milionů, což je o čtyřicet milionů více než v Soči a téměř trojnásobek částky z Londýna.„Olympiáda v Riu splnila naše očekávání,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. „Vedle klasických sázkařských sportů sázkaři projevili zájem i o okrajové disciplíny - zejména o ty, ve kterých jsme měli medailové naděje, například vodní sporty, nebo judo,“ dodal.

Zároveň ale Fortuna registrovala i zvýšený zájem svátečních příležitostných sázkařů, kteří častěji než obvykle navštívili některou z jejích poboček, aby si vsadili na Špotákovou nebo jiného českého reprezentanta. Nárůst o dvě pětiny zaznamenala také Chance. Její tržby v případě Ria dosáhly 85 milionů, zatímco u Londýna to bylo 60 milionů a u Soči 75 milionů.

Táhl tenis

Největší zájem ze sportů projevili lidé o tenis, v němž Česko získalo hned tři bronzové medaile, fotbal tažený hvězdným výběrem a posléze i vítězem turnaje Brazílií a basketbal s již tradiční účastí neomylných a rovněž zlatých amerických profesionálů.

I přes rekordní zájem zůstává olympiáda ve stínu fotbalu a hokeje. Na letošní mistrovství Evropy ve Francii lidé u Tipsportu a Fortuny prosázeli téměř 1,7 miliardy korun, u světového šampionátu v hokeji to bylo přes 900 milionů.
„Mistrovství ve fotbale a hokeji jsou bezkonkurenční. Sázkaři mají daleko lepší přehled o týmech i jednotlivých hráčích, protože je sledují prakticky celý rok. Díky tomu olympiáda nemůže Euru ani podobným akcím konkurovat,“ podotkla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Další detaily naleznete v zítřejším vydání deníku E15

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!