Čeští sázkaři mohou v pátek hrát o rekordních 1,742 miliardy korun | E15.cz

Čeští sázkaři mohou v pátek hrát o rekordních 1,742 miliardy korun

Sázející tipují pět čísel z 50 a v samostatné hře ještě dvě z osmi.
Sázející tipují pět čísel z 50 a v samostatné hře ještě dvě z osmi.
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tento pátek mohou čeští sázkaři hrát o rekordní částku 62 milionů eur, což je v přepočtu 1,742 miliardy korun. Šance uspět v evropské loterii Eurojackpot je ale velmi malá, pravděpodobnost zisku prvního pořadí je jedna ku 95 milionům. Vůbec nejvyšší výhra v Česku padla v listopadu 2013, kdy výherce za správný tip ve Sportce získal 399,9 milionu korun.

Astronomická suma blížící se dvěma miliardám korun přepíše tabulku nejvyšších potenciálních výher v zemi. „Na tolik si Češi doposud nikdy v žádné loterii provozované v České republice sáhnout nemohli. Případný výherce by se stal rekordmanem také z hlediska doposud výherních částek v Eurojackpotu,“ uvedla mluvčí Sazky Veronika Marková. Právě tato společnost evropskou loterii v Česku provozuje.

Aby sázející hlavní cenu získal, musel by mít ohromné štěstí. Pro získání hlavní výhry je nutné trefit sedm čísel, přičemž sázející tipuje pět čísel z 50 a dvě z deseti. Pravděpodobnost zisku prvního pořadí tak je jedna ku 95 milionům. To znamená, že pro jistotu hlavní výhry by musel zájemce vsadit 95 milionů různých tipů. Při ceně za jeden sloupec 60 korun by ho to vyšlo na 5,7 miliardy korun.

Loterie v 16 zemích Evropy

Miliardářská loterie Eurojackpot se hraje v 16 evropských zemích a na výhry se skládají všichni sázející. Nejvyšší výhra v Eurojackpotu zatím padla ve Finsku, v přepočtu přes 1,7 miliardy korun. Druhá nejvyšší částka, kolem 1,61 miliardy korun, putovala sázkaři z Německa. V Česku zatím sázející bral v Eurojackpotu nejvíce 17,3 milionu korun.

V jackpotu Eurojackpotu je vždy minimálně deset milionů eur (nyní v přepočtu 275 milionů korun), maximálně se může vyšplhat na 90 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Výhra je v případě potřeby přepočítána podle aktuálního kurzu platného v den losování, Češi tak v případě výhry obdrží částky v korunách.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah