Cestovce Fischer stouply tržby na 3,2 miliardy, letos očekává rekordní sezonu | E15.cz

Cestovce Fischer stouply tržby na 3,2 miliardy, letos očekává rekordní sezonu

CK Fischer
CK Fischer
• 
ZDROJ: futurumostrava.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cestovní skupina Fischer letos očekává nárůst tržeb na čtyři miliardy korun. Loni společnosti stouply tržby za zájezdy o šest procent na 3,27 miliardy. Zisk před zdaněním a odpisy (EBIDTA) klesl o čtyři procenta na 118 milionů korun. Počet klientů skupiny sdružující cestovní kanceláře Fischer, Nev-Dama a agenturu eTravel.cz dosáhl loni 266 tisíc, meziročně o 19 tisíc víc.

„Věřím, že letošní rok bude nejúspěšnější v historii a naše tržby se přiblíží čtyřem miliardám korun. Přispět by k tomu měl i růst na slovenském a polském trhu,“ dodal předseda představenstva skupiny Miloslav Vyhnal.

Pokles zisku je dán především oslabením české měny. „Uměle oslabená koruna vůči euru a rychle posilující dolar nám ukrojily výraznou část zisku. Nechtěli jsme ale skokové zdražení služeb v zahraničí přenášet na klienty,“ uvedl výkonný ředitel skupiny Jiří Jelínek.

V letošním roce se chce skupina Fischer zaměřit na další rozšiřování nabídky destinací, dětských klubů a zavádění nových technologických novinek.

Rostl zájem o tuzemsko

Češi se loni podle údajů Českého statistického úřadu vypravili na méně zahraničních dovolených, naopak vzrostl zájem o delší pobyty v tuzemsku. Důvodem mohla být i slabší koruna. Počet výjezdů do ciziny klesl meziročně o tři procenta na 4,06 milionu. Hitem loňských dovolených byly Egypt a Maďarsko, klesl zájem o Turecko a Francii. Stálicí zůstalo Chorvatsko, kam vyjelo 785 tisíc Čechů, následované Itálii (553 tisíc) a Slovenskem (480 tisíc).

výsledky skupiny Fischer Autor: Fischer

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah