Cestovka Globaltour zkrachovala, v Turecku má 186 klientů | E15.cz

Cestovka Globaltour zkrachovala, v Turecku má 186 klientů

Na dovolenou z kraje prázdnin zamíří přes milion Čechů
Na dovolenou z kraje prázdnin zamíří přes milion Čechů
• 
ZDROJ: e15 Michal Nosek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražská cestovní kancelář CK Globaltour vyhlásila úpadek. V současnosti má v Turecku 186 klientů, kteří se mají do Česka vrátit v neděli. Dalších 250 lidí má u ní zakoupené zájezdy a patrně již na ně neodletí. Uvedl to viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Úpadek cestovní kanceláře by se podle Okamury neměl klientů, kteří jsou na dovolené v Turecku, protože pro ně cestovní kancelář zajistila zpáteční dopravu u letecké společnosti Sky Airlines. Mezi klienty, kteří s CK Globaltour již neodletí, je 50 lidí, kteří měli do turecké Antálie odletět tuto neděli. Další dvě stovky měli letět v nadcházejících termínech.

Důvodem úpadku cestovní kanceláře by podle Okamury měly být finanční problémy způsobené nízkým prodejem zájezdů. Globaltour je proti úpadku pojištěná u České podnikatelské pojišťovny. Poškození klienti by se měli obrátit na ni. CK Globaltour byla podle ACČKA menší cestovní kanceláří, která se specializovala na prodej leteckých zájezdů do Turecka. Vlastníkem CK se základním jměním 200 tisíc korun je jedna fyzická osoba.

Letos jde o čtvrtou cestovní kancelář, která vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours a CK Filip.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah