Corrupt Tour má nového spolumajitele. Sídlí na Sicílii | E15.cz

Corrupt Tour má nového spolumajitele. Sídlí na Sicílii

Tým průvodců agentury Corrupt Tour
Tým průvodců agentury Corrupt Tour
• 
ZDROJ: www.argophilia.com

Blahoslav Hruška, Euro

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Netradiční cestovní kancelář Corrupt Tour, která se letos v květnu přetransformovala na akciovou společnost, má nového spolumajitele. Minoritním akcionářem firmy, jež se zaměřuje na „korupční pamětihodnosti“ Česka, se stal jistý Vito Corleone ze Sicílie. Ten nově vlastní půl procenta cestovky.

I když jde v prvé řadě o recesistický záměr, spoluzakladatel a předseda představenstva Corrupt Tour Petr Šourek upozorňuje, že v souladu s českými zákony chtěli dát najevo, jaké paradoxy vznikají při prodeji anonymních akcií na majitele. „Zákon nijak neříká, že musíme kontrolovat skutečnou identitu kupců,“ uvedl s tím, že novým spolumajitelem je skutečně občan italské národnosti – jen jméno je pochopitelně smyšlené.

Nakonec není ani jisté, jestli akcii ještě drží. „Jsou to klasické akcie na majitele, takže jestli a komu ji předal dál, nemůžeme vědět,“ upřesnil Šourek s tím, že Corrupt Tour se chová přesně jako jakákoliv jiná společnost s anonymními akciemi registrovaná podle českého práva.

Prodalo se patnáct akcií

Corrupt Tour rozprodává podíly ve jmenovité hodnotě tisíc a 10 tisíc korun za trojnásobek ve formě graficky zpracovaných listinných akcií. „Zatím jsme slavnostně předali asi 15 kusů. Naši akcionáři jako bonus získají pocit, že s čistým svědomím vydělávají na korupci,“ dodal Šourek.

Cestovka Corrupt Tour, která první klienta svezla letos v únoru, má ve stálé nabídce tři okruhy Prahou, dále pak Ústí nad Labem a Karlovy Vary, kde si odbyla premiéru během letošního Mezinárodního filmového festivalu. Chystá se nový okruh Brnem a na řadu příští rok přijde pravděpodobně i první zahraniční franšíza. „Zájem o naše korupční know-how mají Rakušané a Italové,“ uzavírá Šourek.

Autor: Blahoslav Hruška, Euro

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah