Datart je po pěti letech opět v zisku | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Datart je po pěti letech opět v zisku

Datart je po pěti letech opět v zisku
Nová podoba prodejen Datart
• 
ZDROJ: archiv

ČTK

Obchody s elektronikou Datart se v Česku po pěti letech vymanily ze ztráty. Ve finančním roce 2014/2015 firma vykázala zisk 8,9 milionu korun. Tržby stouply meziročně o tři procenta na 4,9 miliardy korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti.

V předchozím účetním roce vykázala společnost ztrátu 57 milionů korun. Francouzská společnost Darty loni v srpnu prodala 60procentní podíl v českém řetězci s elektronikou zpět jeho zakladatelům. Ti nyní vlastní 80 procent firmy. Zbylý pětinový podíl získal HP Invest, který provozuje síť obchodů Euronics.

Datart v Česku a na Slovensku provozuje 42 prodejen s elektrospotřebiči a e-shopy Datart.cz a Datart.sk. Společnost meziročně snížila počet zaměstnanců z 1055 na 973. Datart vznikl v roce 1990. Mezi největší prodejce spotřební elektroniky v Česku patří e-shopy Alza.cz, Mall.cz, síť ElectroWorld, CZC.cz, HP Tronic (Kasa.cz, Euronics) a další.

Prodej technického spotřebního zboží se loni zvýšil v ČR o 6,3 procenta v porovnání s předchozím rokem na 67 miliard korun. Nejrychleji rostl prodej mobilních telefonů, vyplývá z průzkumu GfK Temax.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!