Exim tours loni v Česku utržila 4,3 miliardy korun | E15.cz

Exim tours loni v Česku utržila 4,3 miliardy korun

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: plazanovodvorska.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Tržby cestovní kanceláře Exim tours v ČR loni stouply o 16 procent na rekordní 4,3 miliardy korun. Zisk před zdaněním se zvýšil o 57 procent na 221,6 milionu korun. Informoval o tom marketingový ředitel společnosti Stanislav Zíma s tím,. že jedním z důvodů navýšení zisku je i vysoký podíl prodejů zájezdů v režimu first minute či vyšší obsazenost zájezdů.

Cestovní kancelář těží i z toho, že je součástí součástí středoevropské skupiny Exim Holding. „Proto díky vysokým objemům nakupovaných kapacit v hotelích, ale i u leteckých přepravců pro celou skupinu, dosahuje (cestovní kancelář) vysoce konkurenčních cen,“ dodal Zíma.

Exim Holding je od roku 2012 součástí německé DER Touristik Köln GmbH, divize REWE Group. Výnosy Exim tours v roce 2013 stouply o 18 procent na 3,7 miliardy korun. Exim Tours předloni odvezla na dovolenou 268 tisíc lidí. Exim tours, cestovní skupina Fischer a Čedok jsou tři největší české cestovní kanceláře.

Ferid Nasr: ztratil jsem důvěru v českou korunu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.