Hodnocení taxislužeb. Kdo vás v Praze sveze nejlevněji a nejrychleji | e15.cz

Hodnocení taxislužeb. Kdo vás v Praze sveze nejlevněji a nejrychleji

Markéta Žižková, Lucie Bednárová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V Praze Uber POP, v Brně Liftago a Taxi Impuls. To jsou cenově nejvýhodnější způsoby dopravy podle výsledků testu Spotřebitelského fóra, které má Info.cz k dispozici. Vedle klasických taxislužeb se průzkum zaměřil i na online platformy spadající pod sdílenou ekonomiku.

Nejlepší cenu podle výsledků testování v Praze nabízí služba Uber POP. V závěsu za ní pak skončily Hopin a Taxify. U těch se ale čekalo delší dobu na příjezd vozidla.

Nejdráže vyšlo z testů Liftago. Fórum u něj ale, stejně jako u Modrého Anděla, nenašlo žádné chyby, co se týče kvality. Obě služby také patřily k těm rychlejším. I v tomto ohledu je ale ještě předstihl Uber POP. Na úrovni Hopinu a Taxify byla pak objednávka „levné AAA“ od největší taxislužby v Praze AAA taxi. I na tu si zákazníci museli počkat déle.

 „V případě dostupnosti taxi na stanovišti je toto stále nejlepší varianta pro cestujícího požadujícího nejrychlejší dopravu na místo určení. Nevýhodou však je vyšší cena a v jednom případě i odmítnutí vydat účtenku o zaplacené cestě s odůvodněním, že došel papír v taxametru,“ stojí ve zprávě.

 V Brně vyšlo cenově nejlépe Taxi Impuls a Liftago. Mezi dvojici nejrychlejších se zařadilo Liftago a TOP 1 taxi. „Pro online platformu agregující nabídku taxi Liftago v Brně hovoří i nejméně zjištěných nedostatků z hlediska kvality služby a pro nejpřesnější odhad dopředu avizovaných cen,“ píše se ve studii.

Autorka je redaktorkou zpravodajského serveru Info.cz

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější