Hornbach otevře v Česku desátý hypermarket, v Chuchli zaměstná 100 lidí | e15.cz

Hornbach otevře v Česku desátý hypermarket, v Chuchli zaměstná 100 lidí

Hornbach, ilustrační foto
Hornbach, ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: liebeslakritze via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Hornbach otevře na přelomu března a dubna v pražské Velké Chuchli svůj desátý hobbymarket v zemi. Půjde o čtvrtou prodejnu řetězce v hlavním městě. Obchod bude mít prodejní plochu zhruba 20 tisíc metrů čtverečních a nabídne přes 120 tisíc produktů ze segmentu potřeb pro stavbu, renovaci a zahradu. Hornbach také vytvoří více než 100 nových pracovních míst.

„Otevřením již desáté prodejny v České republice Hornbach potvrzuje svou ekonomickou stabilitu a posiluje svou pozici na trhu. Zároveň dává jasný signál o úspěšnosti své strategie, že i bez akcí a slev, díky orientaci na zákazníky a záruce trvale nejnižších cen, lze budovat a řídit úspěšnou firmu,“ uvedl ředitel firmy Jaroslav Paděra.

Hornbach také letos spustil u části sortimentu vlastní e-shop. Řada velkých hobby řetězců prodej přes internet stále ještě nenabízí. On-line prodává zboží např. Mountfield. Na stránkách řetězce OBI si lze zboží pouze rezervovat a vyzvednout na prodejně. Bauhaus ani Globus Baumarkt svůj sortiment přes internet dosud neprodávají. Do segmentu zboží pro dům, bydlení a zahradu, kde se každý rok protočí kolem 30 miliard korun, proto míří stále více internetových obchodů.

Prodej hobby sortimentu patří v e-shopech k těm nejrychleji rostoucím. Internetový obchod Mall.cz očekává, že obrat zboží v kategorii hobby poroste na internetu v příštích letech až dvojnásobnou rychlostí než e-commerce jako celek.

Na tuzemském trhu působí sedm hobbymarketových řetězců - OBI, Bauhaus, Baumax (Merkury Market), Globus Baumarkt, Hornbach Baumarkt, Uni Hobby a Mountfield. OBI loni převzalo čtyři bývalé obchody rakouského řetězce Baumax, firma je znovuotevřela na začátku února. Celkem jich tak má 33. Po tomto víkendu jsou již opět otevřeny také téměř všechny hobbymarkety Baumax, které loni převzala polská společnost Merkury Market.

Hornbachu v Česku stouply ve finančním roce 2014/2015 tržby o devět procent na 5,16 miliardy korun. Zisk zůstal na úrovni 143 milionů korun. Německým hobbymarketům OBI v České republice v roce 2014 klesl zisk o 29 procent na 101 milionů korun. Tržby řetězce stouply o tři procenta na pět miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější