Hotelová síť Hilton zvýšila ceny, zisk zdvojnásobila na 309 milionů dolarů | E15.cz

Hotelová síť Hilton zvýšila ceny, zisk zdvojnásobila na 309 milionů dolarů

Hotelová síť Hilton zvýšila ceny, zisk zdvojnásobila na 309 milionů dolarů
Hotel Hilton v Praze
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Zisk hotelové společnosti Hilton Worldwide Holdings se v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobil na 309 milionů dolarů (7,4 miliardy korun) z loňských srovnatelných 150 milionů dolarů. Hospodaření firmy podpořilo daňové zvýhodnění a vyšší ceny.

Příjmy se zvýšily o šest procent na 2,75 miliardy dolarů. Společnost kromě hotelů stejného jména provozuje rovněž hotely pod značkami Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, DoubleTree, Embassy Suites Hotels, Hampton Inn & Suites či Homewood Suites by Hilton.

Příjem na pokoj, který je analytiky považován za důležité měřítko zdraví hotelových společností, stoupl o 2,1 procenta. Obsazenost hotelů se však snížila o 0,3 procentního bodu na 70,2 procenta, napsala agentura Reuters.

Hilton v únoru oznámil, že plánuje oddělit velké množství svých hotelových realit do společnosti nazvané REIT, což je oblíbený postup mezi hotelovými společnostmi. Firma bude zahrnovat zhruba 70 hotelů, což je více než polovina celkového portfolia vlastněných nebo pronajatých hotelových realit firmy. Podle odhadů analytiků by cena těchto realit mohla být více než deset miliard dolarů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!