Hyundai hodlá letos v Česku zvýšit prodeje na 20 tisíc aut | E15.cz

Hyundai hodlá letos v Česku zvýšit prodeje na 20 tisíc aut

Hyundai i30
Hyundai i30
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Chuljae Lee; Flickr.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilka Hyundai plánuje letos prodat na českém trhu 20 tisíc vozů, což představuje proti loňsku nárůst o zhruba sedm procent. Podíl prodávaných vozů z domácího závodu v Nošovicích se má zvýšit o pět procentních bodů na 75 procent, uvedl generální ředitel českého zastoupení Vladimír Vošický.

Hyundai loni zvýšila prodej o 16 procent na 18 741 vozů a skončila druhá za mladoboleslavskou Škodou Auto. Nejprodávanějším modelem byla i30, následuje ix20 a i20. První dva modely přitom vyrábí v Česku, stejně jako čtvrtý nejprodávanější ix35.

„Není naším cílem, abychom byli jedničkou letos nebo příští rok, ale chceme dále růst,“ konstatoval obchodní ředitel Jakub Tomáš.

V roce 2015 se chce firma více zaměřit na firmy. Hodlá bojovat s údajnou diskriminací ve výběrových řízeních ve státním sektoru ve prospěch jiné značky. Chce také začít přebudovávat vizuální styl své prodejní sítě. V tomto roce by se mělo přeměnit kolem deseti dealerství.

Sedm novinek

Na český trh letos zamíří sedm novinek. V lednu přišla nová generace i20, v březnu dorazí nová i30 z Nošovic, o měsíc později přibude třídveřová i20 Coupe, v květnu se objeví modernizovaná i40, v červnu pak dodávka H350 a v červenci modernizované malé MPV ix20. V srpnu bude následovat nástupce SUV ix35 a také nové SantaFe.

Vozový park Hyundai v Česku tvoří 150 tisíc aut o průměrném stáří šest let. Celosvětově jihokorejská značka Hyundai loni prodala 4,96 milionu aut, což představuje růst o 4,9 procenta. Letos očekává růst na 5,05 milionu. Celá skupina zahrnující i značku Kia zvýšila prodej o sedm procent na osm milionů vozů a letos plánuje růst o 2,5 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.