Ikea chce otevřít v Česku další tři obchodní domy za čtyři miliardy | e15.cz

Ikea chce otevřít v Česku další tři obchodní domy za čtyři miliardy

IKEA (foto E15)
IKEA (foto E15)
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nábytkářský řetězec Ikea plánuje v Česku otevřít v dalších letech tři obchodní domy. Celkem do nich hodlá investovat asi čtyři miliardy korun. "Naším cílem je do tří, čtyř let otevřít nový obchodní dům v Praze. Dále se díváme na Plzeň a Hradec Králové v horizontu šesti let," uvedl generální ředitel společnosti Marek Feltl.

Ve čtvrtek Ikea otevře nově zrekonstruované obchodní domy v Praze na Zličíně a v Bratislavě. Do pražského obchodu firma investovala 240 milionů korun, v Bratislavě pak 35 milionů eur. Peníze šly na rozšíření prodejní plochy a snížení ekologické zátěže prodejen.

Řetězec také spustí v ČR do tří let internetový obchod. „V téhle oblasti jsme trošku zaspali dobu. Do tří let bude zavedena v celé síti Ikea nová platforma objednávání a placení,“ dodal Feltl.

Feltl rovněž informoval o hospodářských výsledcích švédské firmy. Ve finančním roce, který skončil v srpnu, Ikea v Česku zvýšila tržby o pět procent na sedm miliard korun. V letošním roce očekává růst obratu o čtyři procenta. Obrat je podle Feltla nyní stimulován nárůstem průměrné útraty. Počet zákazníků je stejný jako loni, ale lidé utrácejí víc. Češi letos nakupují víc nábytek než bytové doplňky.

IKEA zavedla Mänland, hrací koutek pro muže

První prodejnu švédská společnost Ikea v Česku otevřela v roce 1991 a nyní provozuje dva obchodní domy v Praze a po jednom v Brně a Ostravě. Ikea má celkem 321 obchodních domů ve 38 státech, přičemž 37 obchodních domů vlastní a provozují držitelé licence mimo společnost Ikea Group. Obchodní domy Ikea ročně evidují zhruba 590 milionů návštěvníků.

Nové prodejny chce v Česku postavit také konkurenční rakouská společnost Kika. Vedení řetězce už dříve uvedlo, že plánuje v ČR otevřít deset až 15 prodejen. Také rakouská společnost XXXLutz plánuje v Praze postavit druhý obchodní dům, vyrůst má ve Vysočanech.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah