Indové si libují v dovolené ve střední a východní Evropě, včetně Prahy | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Indové si libují v dovolené ve střední a východní Evropě, včetně Prahy

Indové si libují v dovolené ve střední a východní Evropě, včetně Prahy
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia

pab

Indové chtějí do zemí střední a východní Evropy čím dál víc. Rezervace zájezdů narostly letos podle zájezdových portálů o desítky procent.  

Cestování do Evropy není pro Indy novinkou, ve větší míře však začali objevovat střední a východní část kontinentu. Dokládají to čísla webu Thomas Cook, podle kterého se letos zvýšil počet rezervací zájezdů do Evropy meziročně o deset až patnáct procent, zatímco ve střední a východní Evropě byl nárůst až třicetiprocentní. 

“Balkánské státy jako Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko a Černá Hora představují další destinace, o které mají Indové zájem. Rádi jezdí také do Maďarska, Polska a Rakouska,” uvedl Romil Pant z Thomas Cook, kterého citoval web The Economic Times

Portál Cox & Kings zaznamenal letos nárůst rezervací do tohoto regionu meziročně o patnáct procent a portál MakeMyTrip dokonce o šedesát procent. “Nejoblíbenější města jsou pro Indy Praha, Vídeň a Budapešť,” uvedl mluvčí MakeMyTrip. 

Čínští turisté objevují svět. Za dva roky jich na dovolenou vyrazí dvě stě milionů

Počet indických turistů, kteří navštívili Česko, se podle údajů Českého statistického úřadu za posledních pět let více než ztrojnásobil. V loňském roce jich přijelo 86 tisíc. Podle Asociace cestovních kanceláří navštěvují především Prahu.

„Klasický indický turista jezdí s celou rodinou, tedy třeba v osmi lidech. Jezdí hlavně za poznáváním, městskou turistikou, odpočinkem a zábavou. Nejčastěji přijíždějí z Bombaje a z Dillí,“ uvedla mluvčí agentury CzechTourism Renata Kasalová, kterou citoval server iRozhlas.

Karan Anand z Cox & Kings připisuje trend indických cestovatelů tomu, že západní a jižní Evropu už znají. “Chtějí poznat také krásy východoevropských destinací, jejich kulturu, architekturu a kuchyni,” doplnil. Pant z portálu Thomas Cook za trendem vidí také vliv bollywoodských filmů.

Turistika na Islandu stagnuje. Země po deseti letech stojí před další krizí

 

Autor: pab
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!