Internetový supermarket Rohlik.cz zlanařil manažery ze Sparu a Mallu | e15.cz

Internetový supermarket Rohlik.cz zlanařil manažery ze Sparu a Mallu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz má nově tříčlenné vedení. Firmu dosud řídil její zakladatel Tomáš Čupr. Spolu s ním ji nyní povedou provozní ředitel Josef Gabaš a bývalý jednatel SPAR Christian Koller. 

"V prvním roce provozu jsme dosáhli obratu 300 milionů korun, letos cílíme na jednu miliardu korun. Aby bylo možné tak komplexní firmu uřídit, aniž by se to dotknulo komfortu pro zákazníky, bylo třeba, abych rozložil síly," odůvodnil změnu Čupr (34).

Koller (42) byl před příchodem do e-shopu jednatelem a finančním ředitelem obchodního řetězce Spar Česká obchodní společnost, který v Česku provozoval hypermarkety Interspar a supermarkety Spar. Gabaš (39) působil jako provozní ředitel Rohliku.cz od letošního května, předtím pracoval v e-shopu Mall.cz.

Loni Češi utratili podle odhadů v e-shopech s potravinami zhruba dvě miliardy korun. Letos by se obrat mohl zvýšit na čtyři miliardy korun. Nejdéle na internetovém trhu s potravinami působí on-line obchod řetězce Tesco, vedle něj jsou to Kolonial.cz, Nakupdomu.com, Myfoodmarket.cz, Potravinydomu.cz nebo NakupteSi.cz. Na on-line trh se chystá vstoupit i diskontní řetězec Lidl.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější