Kampaně CzechTourism bude řešit policie, Šlechtová podala trestní oznámení | E15.cz

Kampaně CzechTourism bude řešit policie, Šlechtová podala trestní oznámení

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) podala trestní oznámení kvůli zakázkám v agentuře CzechTourism. Oznámení fakticky směřuje na exministra Rostislava Vondrušku, který byl v úřednické vládě Jana Fischera nominantem za ČSSD.

Podání trestního oznámení serveru potvrdila mluvčí ministerstva Veronika Vároši. „Týká se vybraných veřejných zakázek a smluv, které souvisejí s činností agentury CzechTourism,“ sdělila pro server Aktuálně.cz.

Trestní oznámení je na neznámého pachatele. Podle Aktuálně.cz však míří na předchůdce Šlechtové Vondrušku, který stál v čele CzechTourism až do konce loňského roku. Věc se údajně týká několikanásobně předražených reklamních kampaní, které měly nalákat do Česka více turistů.

Agentura CzechTourism je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je ministerstvo pro místní rozvoj. Jejím základním cílem je propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v tuzemsku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.