Pepa.cz: padají insolvenční návrhy a trestní oznámení | E15.cz

Kolem slevové dvojky Pepa.cz zuří válka. Padají insolvenční návrhy a trestní oznámení

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve druhém největším slevovém portálu v Česku zuří boj o desítky milionů korun. Po pondělním vypnutí domény na sebe firma Portál Pepa.cz podala insolvenční návrh.

Podepsaný pod insolvenčním návrhem je jednatel Jiří Jankov. Tvrdí, že další dva jednatelé Petr Sýkora a Levon Ter-Ghazaryan vyvedli ze společnosti přes 31 milionů ve prospěch své firmy Online Brothers. Učinili tak prý v rozporu se zakladatelskými dokumenty portálu.

„Vedle skutečnosti, že tímto jednáním byla porušena společenská smlouva, došlo k odčerpání téměř veškerých likvidních prostředků navrhovatele, který tak není schopen hradit své splatné závazky,“ uvedl Jankov v insolvenčním návrhu na firmu Portál Pepa.cz.

Druhá strana se ale tvrdě brání a Sýkora se Ghazaryanem oponují, že peníze se naopak pokusil zpronevěřit Jankov. „Jedná se o šikanózní insolvenční návrh, který podává už bývalý jednatel, jenž byl zbaven své funkce na základě předběžného opatření, poté, co se pokusil o zpronevěru,“ reagoval Sýkora.

Vzápětí proto na Jankova podali trestní oznámení s návrhem na vzetí do vazby a peníze raději přesunuli jinam. „Je to osobní msta, která se bohužel dotýká celého fungujícího projektu,“ dodal Sýkora.

Klíčové slovo bude mít insolvenční správce. Ten bude moci vyvedení jedenatřiceti milionů zpochybnit. „Právní úkony, kterými dlužník zkracuje možnost uspokojení věřitelů nebo zvýhodňuje některé věřitele na úkor jiných, jsou neúčinné,“ uvedl advokát Bystrík Bugan.  

Portál Pepa.cz v pondělí přestal fungovat. Doménu totiž nevlastnil, ale měl ji jen pronajatou. Vypnutí webu bylo prvním veřejným projevem války mezi bývalými společníky. Na doméně Pepa.cz nyní funguje obsah zajišťovaný Jiřím Jankovem. Petr Sýkora ale tvrdí, že smluvní práva k partnerům má on. Nabídky přesunul na web Pobytov.cz.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah